Rokiškio profesinio mokymo centro moksleivių išvyka

Rokiškio profesinio mokymo centro moksleivių išvyką, tvarkyti 1919-1920 m. žuvusių Lietuvos karių savanorių kapavietes Latvijos r. su apdailininko  specialybės mokytoju Alvydu Adomoniu derinome keletą savaičių.  Atsakingai rinkomės  medžiagas, įrankius, kad numatytą išvykos dieną atliktume suplanuotus darbus-atnaujintume ir perdažytume Lietuvos karių savanorių kapavietę žyminčius esančius  kryžius. Darbų eigą lydėjo  šiltas ir saulėtas pavasario oras.  Šioje istorinėje vietoje, pažymėtoje didingu paminklu  daugelis mokinių buvo pirmą kartą, todėl išvyka jiems  tapo prasminga istorinė patirtis.  Stebėjausi atsakingo pedagogo Alvydo Adomonio  sugebėjimu bendrauti su mokiniais, perteikti profesines žinias. Darbo eigą stebėjo ir Eglainės  seniūnijos (pagastos) vadovas.  

Nuotraukose įamžinome besidarbuojančius Rokiškio profesinio mokymo centro mokytoją Alvydą Adomonį ir mokinius Červonkos kapinėse, Latvijos r., kuriose amžinojo poilsio atgulė 1919-1920m. kovose su bolševikais žuvę 34 Lietuvos kariai savanoriai.

„Career Path in Dining“

Balandžio 22-26 d. Rokiškio PMC mokytojai: Silva, Evelina, Aldevinas ir Alvydas dalyvavo Nordplus Junior programos projekte NPJR-2023/10339 „Career Path in Dining“, Dugpilio technologijų ir turizmo technikume. Drauge su Estijos (Rakverės), Latvijos (Daugpilio) ir Lietuvos (Rokiškio) pedagogais patirties mainų vizito metu dalyviai susipažino su ugdymo programų ir praktinio mokymo aspektais, stebėjo ir gamino įvairiausius patiekalus, sužinojo apie naujausias kulinarines tendencijas miesto maitinimo įstaigose, tyrinėjo Latgalos kulinarinį paveldą. Laisvu laiku dalyviai susipažino su Latvijos, Daugpilio istorija, kultūra.

Ačiū projektų vadovei Sandra Celmina ir DTTT komandai

Projektą finansuoja ES. Projekto koordinatorius Daugpilio technologijų ir turizmo technikumas.

Svečiai iš Rakvere Ametikool (profesinės mokyklos)

Tris dienas ekspertai Aviva Gubaidulina ir Margus Masing iš Rakvere  profesinės mokyklos (Estija)  vedė pamokas/mokymus Rokiškio PMC bendruomenei. Ekonomikos mokytoja Aviva supažindino su Estijos mokesčių sistema ir ją palygino su Lietuvos, supažindino su nepilnamečių asmenų įdarbinimu, verslo galimybėmis, įmonių apskaita ir kt.  Apdailinikų mokytojas Margus pristatė skystųjų tapetų technologijas.

Laisvu metu svečiai susipažino su Rokiškio istorija, tradicijomis, aplankė Rokiškio krašto muziejų, Šv. Mato bažnyčią, Salų dvarą, Anykščių r.  Lajų taką.

Dėkojame mokytojams už bendradarbiavimą ir dalijimąsi patirtimi.

Veiklos įgyvendinamos pagal  Erasmus+ projektą Nr. 2023-1-LT01-KA121-VET-000117682. 

Profesinės kompetencijos: Lietuvos mokytojai dalijasi patirtimi su Latvijos kolegomis

Kelionė į Latvijos Daugpilio profesinę mokyklą tapo iššūkiu keturiems Rokiškio profesinio mokymo centro mokytojams, kurie 2024 m. balandžio 8-10 d. vyko dėstymo vizitui, pagal Erasmus+ projektą. Siuvėjų mokytoja metodininkė Danutė Stočkuvienė, apskaitos mokytoja metodininkė Asta Mikulionienė, virėjų mokytoja Jūratė Travinienė ir transporto priemonių remontininko specialybės mokytojas Donatas Žemaitis vedė savo profesijos teorines pamokas ir praktinius užsiėmimus Latvijos mokiniams, keitėsi patirtimi ir tobulino savo profesines kompetencijas.

Vienas iš didžiausių iššūkių buvo suderinti pamokų temas ir paruošti praktines užduotis kartu su latvių kolegomis. Projekto veiklos davė įvairiapusės naudos. Bendradarbiavimas su latvių kolegomis leido ne tik pagerinti profesines kompetencijas, bet ir išmokti naujų metodų bei praktinių įgūdžių. Nepamirškime ir kultūrinio aspekto. Rokiškis ir Daugpilis, esantys vos 60 km atstumu vienas nuo kito, pasižymi ne tik geografiniu artumu, bet ir kultūrine įvairove bei skirtumais. Mokytojai turėjo galimybę išsamiau susipažinti su Daugpilio istorija, kultūriniu paveldu ir tradicijomis, kurių dalimi tapo žymaus latvių dailininko Rotko paveikslai. Sutarus dėl integruotų bendrų pamokų rugsėjo ir spalio mėnesiais, mokytojai parodė norą ir gebėjimą efektyviai bendradarbiauti su kolegomis iš skirtingų šalių. Šis projektas ne tik skatina tarptautinį bendradarbiavimą švietimo srityje, bet ir puikiai atspindi Erasmus+ programos tikslus – skatinti švietimo kokybės gerinimą ir tarptautinį kultūrinį mainų plėtojimą.

Šio vizitas neabejotinai yra puikus pavyzdys, kaip mokytojai gali keistis patirtimi, tobulėti ir puoselėti tarptautinius ryšius, kurie tampa neatsiejama modernaus švietimo dalimi.

Veiklos įgyvendinamos pagal  Erasmus+ projektą Nr. 2023-1-LT01-KA121-VET-000117682. 

Stažuotė Estijoje

Rokiškio profesinio mokymo centro mokytojai: Arūnas Kairys, Žydra Lomako, Milda Matiukienė, Audrius Dilys savaitę viešėjo tolimame Estijos mieste Rakverėje. Tęsiant bendrą Nordplus Junior programos projektą NPJR-2023/10339 „Career Path in Dining“ kartu su kaimynais latviais iš Daugpilio profesinės mokyklos (Daugavpils Technical School of Technologies and Tourism) apsilankėme „Rakvere Ametikool profesinėje mokykloje, kur buvome supažindinti su Estijos švietimo sistema, su mokyklos mokymo teorinio ir praktinio mokymo baze. Viešnagės metu sėmėmės profesinės patirties iš savo kolegų estų, stebėjome teorines pamokas, dalyvavome praktinio mokymo pamokose. Dalyvaudami praktiniuose užsiėmimuose stebėjome kaip virėjų, konditerių, kepėjų ir aptarnavimo specialistų profesijų mokytojai dirba su mokiniais, kokius mokymo metodus taiko, kaip mokiniai skatinami prisiimti atsakomybę ir patys priimti sprendimus. Šiek tiek pavydėjome tokių motyvuotų mokinių, kurie puikiai gamino ir perėmę mokytojų vaidmenį mokė mus gaminti estiškus tradicinius patiekalus Masterclass demonstracijos metu. Sekančios vakarienės metu savo pagamintus patiekalus savarankiškai pristatė juos gaminusi ir busimiems virėjams vadovavusi pameistrystės forma besimokanti mokinė. Kadangi mokinė ruošėsi konkursui, diskutavome, ką reikėtų patobulinti jos patiekaluose. Buvome sužavėti atsidavusiais savo profesijai mokytojais bei gaminimo technikas įvaldžiusiais mokiniais.

Apsnigtame Rakverės miestelyje ne tik sėmėmės ir dalinomės savo profesine patirtimi ir mokymo metodais su kolegomis iš Baltijos šalių, bet ir turėjome galimybę susipažinti su miesto istorija, kurią mums pristatė ir aprodė lankytinus objektus turizmo specialybę studijuojantys mokiniai. Tad aplankę istorinę pilį, dvarą, susipažinome ir su archajiška dvasia dvelkiančia tradicine virtuve ir ragauta estiška miežine „putra“.

Įspūdžiais iš stažuotės Rakverėje dalinosi virėjų profesijos mokytoja metodininkė Žydra Lomako

Ciao Italia

Baigėsi trijų savaičių Rokiškio PMC mokinių Erasmus+ stažuotė Italijoje. Mokiniai tobulino profesinius įgūdžius, mokėsi naujų darbo metodų, pagerino  užsienio kalbos žinias, bendravimo, verslumo, tvarumo įgūdžius. Stažuotės metu mokiniai ne tik pažino šalį, kultūrą, jų papročius, tradicijas, bet ir paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, atšventė Tarptautinę Moters dieną, bei vieno iš stažuotės dalyvių – Domo gimtadienį.

Įgytas žinias, naujas patirtis patvirtina stažuotės dalyviams išduoti Europass dokumentai ir sertifikatai.

Dėkojame priimančiajai organizacijai Duei srl, jos vadovams Karinei ir Mindaugui Lučkoms už kokybiškai suorganizuotas stažuotės veiklas ir pažintį su Italija. Ciao Italia.

Veiklos įgyvendinamos pagal  Erasmus+ projektą Nr. 2023-1-LT01-KA121-VET-000117682. Projektą finansuoja ES.

„Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienos“

Kovo 22 dieną mūsų mokymo centro mokinių komanda kartu su istorijos ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytojais dalyvavo „Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienos“ renginyje Vilniuje. Vilniaus universiteto Istorijos fakultete klausė dr. Norberto Černiausko paskaitos apie Lietuvą laisvinusių partizanų istorijas. Vėliau Signatarų namuose dalyvavo edukacijoje „Šifras LAISVĖ“, kurios metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su archyviniais partizanų dokumentais, praktiškai išbandyti vieną iš partizanų naudotų šifrų. Daugiausia emocijų mokiniai patyrė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Pavalgę sočių ir skanių kariūniškų pietų mokiniai tęsė pažintį su būsimų karininkų gyvenimu. Smagiausia dalis – šaudymo treniruotės lazerinėje šaudykloje

Žygis pėsčiomis

Pavasario žemę vėl kausto šaltukas, tačiau jis nesutrukdė Rokiškio profesinio mokymo centro bendruomenei Kovo 11-osios išvakarėse keliauti į Panemunėlio miestelį, garsų iškiliomis asmenybėmis , buvusį Lietuvos valstybingumo lopšį. Gausus moksleivių ir pedagogų būrys draugiškai bendraudami, greitai artėjo link kelionės tikslo- Panemunėlio parapijos  Švento Juozapo globos bažnyčios, kurios šventoriuje palaidotas kunigas, švietėjas, mokytojas Jonas Katelė. Istorikas prie kapo papasakojo žygio dalyviams apie šią  iškilią asmenybę, Tautodailininko, medžio drožėjo  Vidmanto Zakarkos lydimi lankėmės jo dirbtuvėse bei buvusiame klebonijos pastate įrengtame muziejuje. Pasistiprinus   koše ir   karšta arbata  vėl keliavome namų link…

  Dėkojame už gražias bendrystės patirtis, ištvermę, bei norą pažinti ir tiesios pabūti kartu…

Rokiškio PMC mokinių praktika Italijoje

Šiuo metu būsimi virėjai, individualios priežiūros darbuotojai ir slaugytojo padėjėjai savo praktinius įgūdžius tobulina Italijos socialinių paslaugų įmonėse ir viešbučio restorane. Mokiniai ne tik tobulina profesinius įgūdžius, bet ir mokosi naujų darbo metodų, gerina užsienio kalbos, verslumo, tvarumo įgūdžius. O laisvalaikiu keliauja po šalį, susipažįsta su nuostabiais Pietų Italijos kraštovaizdžiais, tradicijomis, šalies kultūra ir istorija.

Dėkojame priimančiajai organizacijai Duei srl, jos vadovams Karinei ir Mindaugui Lučkoms už kokybiškai suorganizuotas praktikos veiklas ir pažintį su Italija.

Veiklos įgyvendinamos pagal  Erasmus+ projektą Nr. 2023-1-LT01-KA121-VET-000117682. 

Naujos patirtys iš Gran Kanarijos

Rokiškio PMC mokytojai, pagalbos specialistai: Valius, Darius, Meilutė, Dalia ir Silva tobulino profesines, užsienio kalbos žinias, kultūros, ugdymo, bendruomeninės veiklos, profesinio augimo kompetencijas Gran Kanarijojos saloje, Ispanijoje pagal Erasmus+ projektą. Mokytojai stebėjo kolegų veiklą profesinėse mokyklose ir įmonėse, susipažino su Ispanijos švietimo sistema, darbo ir mokymo metodais, mokinių motyvavimu ir įtraukimu. Stebėjo kaip skatinama mokytojų lyderystė, verslumo įgūdžiai, didinama motyvacija, dirbti bei tobulėti. Užmezgė ryšius su užsienio partneriais, susitarė dėl mokinių praktikos atlikimo.

Dėkojame priimančiai organizacijai „European Projects Gran Canaria“ ir jos vadovei Virginijai Vincaitei už šiltą bendradarbiavimą ir priėmimą, kokybiškai suorganizuotas veiklas, kultūrinę programą, pažintį su nuostabia Gran Kanarijos sala.

Veiklos įgyvendinamos pagal  Erasmus+ projektą Nr. 2023-1-LT01-KA121-VET-000117682.